Cassiy přátelé

Ivča

8. září 2016 v 11:13 | Cassia
Ivča je Cassiinou kamarádkou nejdéle. Potkaly se už v první třídě a od té doby se spolu baví. Nikdy to nebyly takové BFF, aby spolu podnikaly hromadu věcí, ale ve škole se bavily, na výletě byly spolu v jedné chatce atd. Prostě kamarádky. Zvláštností, která je pojí, je datum narození. Narodily se ve stejný den, ve stejné porodnici, jen 15 minut po sobě. Cassia je mladší.
Zároveň je Ivet jedinou osobou ze základní školy, s kterou se Cassia baví a občas se potkávají. Tím, že už spolu nejsou ve škole, odpadlo spoustu témat k rozhovoru, a protože si jinak povahově tolik blízké nejsou, stačí Cassie a Ivet, aby se setkávaly tak jednou ročně. Mají si poté alespoň co povídat. Jo a Cassia samozřejmě využívá toho, že je Ivet PC expert a občas si ji zve na vyčištění počítače. Případně jí píše ve chvílích PC nouze. Jsou to prostě kamarádky. Jo, jednu věc ještě mají společnou - baví je skládat puzzle.

Věra

14. prosince 2013 v 21:31 | Cassia
Nejvýraznější postavou Cassiy třídy je jednoznačně Věra. Bez ní by to nebylo ono. Všichni učitelé o ní slyší na každé poradě, většina studentů ji zná minimálně dle jména, většina i podle hlasitého projevu. Baví se s každým, neuznává předsudky. Je velkou milovnicí filmů a seriálů, především komedií. Její všeobecný přehled je dechberoucí, a přestože vypadá jako hloupý tvor, je velice chytrá a nadaná, ale líná. Cassia s ní velice ráda diskutuje, baví se o všem možném. Má zajímavé názory. Neohlíží se na názory jiných - nepodřizuje se jim, říká svůj náhled na věc, ale dokáže připustit, že se mýlí. Nečiní jí problém jít proti davu.
Cassia ji oslovuje různě, stejně jako ostatní. Většina učitelů jí říká Věro, někteří Věrko. Od spolužáků má různé přezdívky - Vlasta pasta pívo chlastá (takto se podepsala do pokladnického sešitu), Kyselina (nejnovější - na stužkováku splácala všechno možný), Vědruš/ka (Cassiy výhradní oslovení, jednou se přeřekla a Věře už to zůstalo), Věruška-Beruška (oslovení z hor).
Na světě je stejně jako Lucis o pět měsíců déle než Cassia. Je výraznější samostatnější než Cassia, vlastní celkem 4 bratry. Má opravdu dlouhé vlasy, o které však nijak výrazně nepečuje a nosí je stále stažené v drdol/culíku. Celkově není barbína, make-up jí vážně nic neříká. Oblečení preferuje taktéž klučičí a sportovní. Je velmi aktivní a živá. Taktéž nosí brýle, bez nich je slepá jako krtek (ostatně další přezdívka - Krtka, ale dělá pouze ve čtrvrtek - protože se to rýmuje). Postavou je štíhlá.
Již na adaptačním kurzu si padly do oka (teda Věruš si padla do oka s každým). Celý prvák spolu seděly, poté ale přišla Zdenina a bylo to v čudu.
Jen málokdy se s Cassiou pohádá.

A dneska spolu byly na Hobitovi 2.

Lucis

15. července 2013 v 22:45 | Cassia
Asi jedinou pořádnou kamarádkou, kterou získala Cassia na střední škole je Lucis. Oficiálně Lucie, případně Lucka nebo Lucuš. V sestřině podání také Lucina. :D
Na světě je o necelých pět měsíců déle než Cassia, tedy zanedlouho oslaví již devatenácté narozeniny. Má středně dlouhé světle hnědé vlasy, trpí astigmatismem (oční vada). Postava je znatelně štíhlejší než Cassiy.
S blogováním má také své zkušenosti, momentálně ale vlastní (i když se o něj nestará) pouze blog s Cassiou - www.luciska-zdenicka.blog.cz
Miluje malé děti, stejně tak Cassia. Bydlí na sídlišti v Kutné Hoře. Domov obývá s rodiči a s o tři roky mladší sestrou Marťou. Navštěvuje stejnou školu jako Cassia, ovšem jiný obor - ne ekonomické lyceum, ale obchodní akademii.
S Cassiou se seznámily při druhé hodině tělocviku, kterou měly společnou. Nyní obě mají uvolnění. Ve druhém ročníku si místo tělesné výchovy užívaly snídaně v cukrárně. Zatím se nijak vážně nepohádaly, především proto, že Lucis je velmi přizpůsobivá a dokáže se omluvit. (Někdy tím člověka i rozčiluje.) Drobné střety však výjimkou nejsou. Lucis pomalu zapadá do Cassiyiny rodiny, naopak to nefunguje.
Ve škole se denně zdraví, o prázdninách Cassia jezdí do města za Luciskou. Rozhodně se spolu nenudí.

Ilik

3. ledna 2013 v 19:01 | Cassia
Kdo je Cassiy nejlepší kamarádkou? Ilik. Oficiálně Ilona, jinak také Ilča, případne Ilonka. V domácím znění Ila.
Na světě je již osmnáct let, přesně o jedenáct měsíců déle než Cassia. Má středně dlouhé blonďaté vlasy, plnoštíhlou postavu a mírnou vadu řeči (smíchanou ještě s moravským nářečím... :D). Vlastní taktéž blog - www.blazinek16.blog.cz. Miluje koně. Bydlí v malé vesničce, dva km od Cassiy. Má o rok staršího bratra a pak dva malé brášky (7 a 5). Taktéž vlastní dva psy - Bena a Šaryka. Momentálně jen brigádničí, je vyučená kuchařka-servírka.
S Cassiou se seznámily na základní škole, konkrétně v 5. a 6. třídě. Od té doby se spolu vydržely i půl roku nebavit. A zažily spolu mnoho dobrodružství. Ilča patří už téměř do rodiny Cassiy. Naopak to bohužel nefunguje. Bohužel.
Vzhledem k tomu, že Cassia chodí do školy, tak je od rána do 16.00 zaneprázdněna, Ilča v 16.30 nastupuje do práce. Každá v jiném městě. Příliš se nevídají. Alespoň si píší. Plánují, že u Cassiy bude Ilonka o pololetních prázdninách spát. Co si přát víc? Snad jen aby se nepohádaly. To umí zkazit náladu opravdu všem.
Pokud chcete vědět více o přátelství těchto dvou "praštěnek" - www.anoli-anedz.blog.cz
 
 

Reklama