Prvák znova!

27. března 2016 v 10:37 | Cassia |  Cassiy třídy
Cassia sice už jednou VŠ studovat začala, ale vzhledem k tomu, že neudělala hlavní zkoušku, protože mluvení před lidmi (a ještě k tomu v angličtině) jí nedělá dobře, a taky proto, že ji ta angličtina nebavila tak moc, jak si myslela (alespoň její studium), tak obor angličtiny pro odbornou praxi ukončila. Místo toho nastoupila na obor historicko-literární studia.

Pardubice zůstaly. Kolej se však vyměnila za byt, kde s Cassiou bydlí jedna kamarádka z předchozího oboru a dva spolužáci ze střední. Zatím dobrý. Vlakem už jezdí bez problémů, nezáleží zda je to osobák, rychlík (ten teda stále ještě neumí otvírat) či EC.

Na obor nastupovala s Bárou-Čokoládou (potkaly se až na přijímačkách) a byl to tedy mnohem příjemnější začátek. Postupně se její skupina lidí, s nimiž se baví, rozšířila ještě o Anet, Ingrid a Michala. Dali by se jmenovat i další, ale s nimi nepřichází do styku tak často. Nicméně je jí tam zatím takhle dobře. Dokonce tahle pětice (A, B-Č, M, I a C) vyráží do divadla, ale o tom až příště. :)

Bydlení na bytě ještě prohloubilo Cassiinu samostatnost. Už nemusí plánovat jen nákup potravin, ale i čisticích prostředků a dalších nezbytností pro chod domácnosti. A musí uklízet. Zatímco doma všechno zvládá mamka, na bytě jednou měsíčně spadá celý úklid pouze na ni.

Cassia momentálně nejvíce bojuje s předmětem PR - vztahy s veřejností. Tahle kreativita na povel jí prostě není blízká. A navíc to vyžaduje mluvit před lidmi. A hodně. Tak držte palce, ať se to zvládne. Jinak ji však předměty baví. Mnohem víc než angličtina.

Celý tento obor je mnohem komornější (a ne, počet studentů angličtiny byl jen o 5 lidí vyšší). Profesoři mají osobitější přístup, více se tam ctí duch katedry. Opravdu příjemné prostředí.

Menza se poněkud zhoršila, nebo si neumí Cassia vybrat jídlo. Od začátku akademického roku si však neřekla o žádném jídle: "Ty brďo, to bylo fakt dobrý!" Ale příliš to nevadí, na oběd se dostane tak jednou týdně, jinak žije především na bagetách, protože přes poledne má zásadně nejvíce hodin.

Cassia taky navštěvuje studentská čtení, která ji baví. A čtení má celkově ve svém životě o hodně víc. Ale baví jí to.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Chutná vám jahodová čokoláda?

Ano
Ne
Nevím, ještě jsem ji nejedl/a

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama