Opět prvák!

30. května 2015 v 10:51 | Cassia |  Cassiy třídy
Po čtyřech měsících volna, které však neskutečně rychle utekly a při nichž Cassia nestihla ani půlku toho, co si plánovala, se opět vydala Cassia do školy. Tentokrát o 60 kilometrů dále do univerzitního města Pardubice. Trasu nejprve natrénovala s tátou, když se jela ubytovat na kolej, posléze začala vlakem jezdit sama, což bylo pro ni zpočátku vážně stresující.

Hned během prvního týdnu se viděla s Věrou, potkala i všechny ostatní lidi ze střední. (Zvláštní je, že v pozdějších týdnech už se takhle nepotkali.) Seznámila se i s novými lidmi, především Dai a Barb, za které je vážně moc vděčná.

Šla si poprvé sednout do hospody, naučila se žít od rodičů na koleji, osamostatnila se. Už to není mamka, kdo plánuje nákupy, už musí sama. Rozhodně jí to prospělo.

Ve škole samotné to už ovšem bylo horší. Předmět jazyková cvičení je mor, protože Cassia je obzvláště stydlivá a plachá, proto je pro ni mluvení (a navíc v cizím jazyku) opravdu náročné na psychiku. Prala se s tímto předmětem jak mohla, bitvu však nevyhrála. Čeká ji tedy v příštím roce znovu.

Jinak ji předměty baví, především literatura, protože profesor, který ji učí, je vážně úžasný. A navíc jako jediný má alespoň snahu poznat lidi ve třídě, má osobitější přístup, vtipkuje, pamatuje si toho hodně o lidech a tak.

Pochválit Cassia musí i menzu, které se zpočátku bála, avšak naprosto zbytečně. Oproti střední vaří tedy mnohem lépe, i když nutno podotknout, že v tom hraje asi velkou roli i cena (na SŠ za oběd sestávající z polévky, druhého jídla, pití a zákusku/kompotu platila 26 Kč; tady za druhé jídlo platí 35-45 Kč, za minutky 55 Kč).

Zkrátka a dobře - Cassie se na univerzitě moc líbí!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Chutná vám jahodová čokoláda?

Ano
Ne
Nevím, ještě jsem ji nejedl/a

Komentáře

1 Gil Gil | Web | 30. května 2015 v 11:16 | Reagovat

Cassia je šiková♥ a je báječné, že tam hned našla kamarádky a že ji předměty baví a mají aspoň jednoho tak báječného profesora :-) to vypadá na prima univerzitu a prima budoucí roky :-)

Jestli mi chutná jahodová čokoláda nevím, dokud jsem byla ještě vegetarián, tak jsem ji jednou jedla a myslím, že mi chutnala :-) Teď jsem vegan tak už to nevyzkouším :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama