4. ročník

25. ledna 2015 v 12:27 | Cassia |  Cassiy třídy
V tomto ročníku byla hlavním tématem maturita. Už na prvních hodinách všech předmětů jsme o ní slyšeli, stala se tématem přestávek i hovorů doma. Už v září si někteří kupovali otázky od bývalých studentů, ale jinak byl klid. Celý ten první půl rok utekl hrozně rychle. Až v tom druhém začalo jít do tuhého. Chtěli po nás znalost maturitních otázek a k tomu si profesoři usmysleli, že s námi musí stihnout to, na co za předchozí čtyři roky nebyl čas. Nastal shon a zmatek. Maturita se blížila stále více až nakonec byla tu.
Nejprve přišla na řadu praktická zkouška. Nechtěla jsem daně, za nic na světě. Věra by je měla ráda. Samozřejmě jsem si je vytáhla a Věra ne. Profesoři byli milí, se vším rádi poradili (samozřejmě v rámci možností), a tak nebylo divu, že jsme to všichni zvládli.
Jako další tu náhle byly písemné zkoušky, jen týden po praktické. Začínali jsme angličtinou, písemnou prací. Té jsem se bála a nebylo divu - dopisovala jsem v posledních vteřinách časového limitu. Přesto jsem dosáhla solidního výsledku, kratší práce byla ohodnocena plným počtem bodů. Další byl didaktický test z aj, zde jsem měla obavy z poslechu, ale nakonec to bylo bez problémů. Český jazyk - didaktický test - byl vážně lehký. Měla jsem ho úplně bez chyby a to jsem netipovala, prostě jsem to věděla. No, slohovka byla horší, minimum bylo mám dojem 300 slov a já jsem měla skoro 600, skončilo to tím, že jsem část přeškrtala, což vyústilo v strhnutí několika bodů za koherenci (soudržnost) textu. Nicméně jsem to dala.
A pak, kde se vzala tu se vzala, ústní zkouška byla tu. Každou otázku jsem si stihla přečíst jednou, ale měla jsem maximální štěstí při tahání (i když se to zpočátku nezdálo).
Sumasumárum - odmaturovala jsem se samýma jedničkama a jelo se dál. Maturitu (všechny části) jsme zvládli všichni. Kromě Terky, která se kvůli matice nedostala k řádnému termínu, ale v září vše taky zvládla.

Dalším tématam, které probíhalo celým maturitním ročníkem, byla vysoká škola. Jezdili jsme po dnech otevřených dveří, diskutovali jsme mezi sebou a nakonec jsme se všichni někam vydali. Tak snad to bude šťastná destinace!

No a nesmím zapomenou ani na zábavu.
První byl stužkovací večírek, který proběhl ještě v září, vzhledem k tomu, že náš spolužák měl naplánovanou operaci. Pronajali jsme si na celý víkend vilu a bylo to skvělý. Neskutečná atmosféra, pohoda, zábava. Grilovalo se, tančilo se, blblo se.
Maturitní ples, nácvik nástupu a další kraviny se řešil dlouho. Byla kolem toho spousta hádek, nejen mezi námi, ale i mezi profesory a mezi námi a jinou třídou. Mně nakonec vše zkazilo podělané zavazování šatů a prostě jsem si to neužila.
O to víc jsem si ale užila pak ples druhé třídy, kde jsem byla s několika spolužáky.
No a pomaturiťák? První večer tam byl s námi spolážák, co k nám propadl, a jeho kamarádi a nebylo to ono. Přijeli ještě další "vetřelci" a většina jsme z nich byli otrávení. Díky nim jsme vstávali v pět (teda my s Králicí), pak odjeli a bylo to lepší. "Sportovali jsme" a tak. Ale tak dalo se. Akorát mi chyběla Věra.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Chutná vám jahodová čokoláda?

Ano
Ne
Nevím, ještě jsem ji nejedl/a

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama